Turp i madh i Gjokoviqit, kapet me...

Tenis

Turp i madh i Gjokoviqit, kapet me...

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 19:13
Novak Gjokoviq

Novak Gjokoviqi pa fije turpi shkakton edhe një skandal! Në vend të që të dënojë agresionin rus, Gjokoviq mundohet të mbrojë spotistët e një shtetit që e ka pushtuar Ukrainën!

Tenisti serb, nuk është plotësisht dakord me kërkesën e tenistit ukrainas Sergei Stakhovsky për të ndaluar pjesëmarrjen e të gjithë sportistëve rusë.

Siç tha ai, është rritur në luftë dhe ai e di se si ndihet.

“Unë e njoh Sergein për një kohë të gjatë. Ai ishte kolegu im në fushë për një kohë të gjatë. Ne kemi një marrëdhënie të mirë. E kontaktova dhe folëm së fundmi. E kuptoj zhgënjimin që vjen nga ai dhe populli ukrainas ndaj Rusisë dhe gjithçkaje që po ndodh”, tha Gjokoviq dhe më pas shpjegoi qëndrimin e tij më në detaje.

“Ajo që mund të them si fëmijë i luftës, në fakt disa prej tyre gjatë viteve ’90, është të dimë se si është të jesh në atë pozicion. Megjithatë, nga ana tjetër, nuk jam plotësisht dakord me ndalimin e rusëve dhe bjellorusëve. Unë nuk mendoj se kjo është e drejtë”.

“Unë mendoj se ata do të pranonin një kompromis si në Lojërat Olimpike, të luanin nën një flamur neutral. Mendoj se e meritojnë të garojnë. Ata janë sportistë profesionistë. Asnjëri prej tyre nuk e mbështeti luftën, apo diçka të tillë”, tha tenisti serb..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat