Jeton Hadërgjonaj: Gazeta “Bota sot” vazhdon të jetë shembull i mosdiskriminimit të sporteve të vogla

Tenis

Jeton Hadërgjonaj: Gazeta “Bota sot” vazhdon të jetë shembull i mosdiskriminimit të sporteve të vogla

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 21:40
Jeton Hadërgjonaj

Presidenti i Federatës së Tenisit të Kosovës, Jeton Hadërgjonaj, tha se “Bota sot” është shembull i informimit të shpejt e të saktë.

Hadërgjonaj uron 27 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”.

“Bota sot" vazhdon të jetë shembull i mosdiskriminimit të sporteve "të vogla" në Kosovë.

Përkundër faktit se tenisi është sporti i tretë më i shikuar globalisht pas futbollit dhe basketbollit si dhe sporti individual më i popullarizuar në botë, tenisi në Kosovë për shkak të kushteve të mjerueshme infrastrukturore dhe historisë jo shumë të gjatë nuk ka arritur të ketë vlerësim dhe përfshirje të mjaftueshme nëpër mediat tona.

“Bota sot” gjithmonë ka qenë me sportistët pa dallim sporti apo niveli. Urime 27 vjetori”, uron Hadërgjonaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat