Ekipi i tenisit përfundon garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Tenis

Ekipi i tenisit përfundon garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 20:09
Tenis

Ekipi kosovar i tenisit edhe zyrtarisht i ka përfunduar sot garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Pas humbjes së tenistit Vullnet Tashi nga portugezi Aziz Ouakaa, tani edhe tenistja Vesa Gjinaj ka pësuar humbje në këto gara, duke u mposhtur nga tenistja turke, Ilay Yoruk, përcjell KosovaPress.

Tenistja jonë pësoi humbje nga favoritja, Yoruk, me rezultat 2:0 në sete, në raundin e dytë të garave.

Po ashtu, të dy meçet e zhvilluara u përcollën nga afër nga presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Ismet Krasniqi dhe zëvendësministrja e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat