Ndalet nga francezja

Tenis

Ndalet nga francezja

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 11:11
Serena Wiliams

Serena Wiliams, është eliminuar nga turneu më i madh i tenisit “Uimbëlldon”. 

Amerikania 40 vjeçare u mposht nga francezja Harmoni Tan me rezultat 2-1 në seta. Seti i parë i takoi francezes e cila arrit të fitoj në taibrek me shifrat 7-5.

Williams shkelqeu në setin e dytë, ku fitoi bindshëm me rezultat 6-1.

Dhe në setin vendimtar u zhvillua lojë interesante, ku Harmoni Tan arriti përsëri të fitojë në “tai brejk” me rezultat 7-6. Kështu njëra nga tenistet më të mira në botë, Serena Uiliams, u eliminua në raundin e parë të Uimbëlldonit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat