Ylli 19-vjeçar shfaqet në fushën e tenisit...

Tenis

Ylli 19-vjeçar shfaqet në fushën e tenisit...

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 11:42
Emma Raducanu

Emma Raducanu kishte vendosur bizhuteri me vlerë rreth 30 mijë paund, teksa doli në fushën e tenisit për ndeshjen e saj hapëse në Wimbledon.

Ylli 19-vjeçar përfaqësoi më së miri markën “Tiffany”, për të cilën është ambasadore që nga shtatori i vitit të kaluar. Ajo kishte zgjedhur një palë vëthë e perla të vendosur në platin dhe të veshur me diamante, e që besohet se kushtojnë 7.575 paund.

Raducanu nga Orpington, Bromley, i kishte kombinuar vathët me një gjerdan të ngjashëm dhe që kanë vlerën e 3875 paund. Ndërsa në kyçin e dorës mbante një byzylyk klasik prej ari të bardhë, të beshur me diamante të rrumbullakëta me çmimin marramendës prej 18.900 paund.

Ndërkohë kujtomë se vitin e kaluar, ylli i tenisit u shpall fituese në US Open pasi mposhti kanadezen, Leylah Fernandez. Atëherë ishte vetëm 18 vjeçe dhe u bë vajza e parë britanike që fitoi një “Grand Slam” që kur Virgina Wade fitoi Wimbleton në vitin 1977.

Adoleshentja mori një shtëpi prej 2.5 milionë dollarësh pas një turneu sensacional në Nju Jork.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat