Ndryshon rregullat për shkak të Ukrainës

Tenis

Ndryshon rregullat për shkak të Ukrainës

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:27
Ndryshon rregullat për shkak të Ukrainës

Drejtuesit e turneut Grand Slam “Uimbëlldon” kanë vendosur që të ndryshojnë rregullat e veshjeve për tenistët pjesëmarrës, duke i lejuar atyre të mbajnë në uniformë flamurin ukrainas.

Rregullat e kompeticionit e ndalonin rreptësishtë vendosjen e simboleve në uniformat e bardhe për shkak të rregullave të sponsorizimit, por duket se ky rregull është lënë mënjanë pas situatës në Ukrainë.

Ka qenë vetë tenistja Lesia Tsurenko e cila ka garuar duke mbajtur në uniformën e saj flamurin ukrainas.

Uimbëlldon gjithashtu ka përjashtuar nga pjesëmarrja tenistët Rusë dhe Bjellorusë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat