Kosova gjendet në grupin D

Tenis

Kosova gjendet në grupin D

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 13:23
Kosova

Kosova po merr pjesë në Kampionatin Botëror të tenisit për femra!

Kampionati Botëror i Tenisit për femra ‘Billie Jean King Cup’, po mbahet në Shkup të Maqedonisë së Veriut, nga data 4-deri më 10 Korrik 2022.

Kosova gjendet në grupin D, së bashku me Shqipërinë, Namibinë dhe Kenian.

Kosovën e përfaqësojnë tenistet: Adrijana Lekaj, Donika Bashota, Vesa Gjinaj, Aja Broqi dhe Forta Morina, në krye me kapitenin Osman Reçica.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat