Kosova më e mirë se Kenia

Tenis

Kosova më e mirë se Kenia

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 21:50
Kosova

U zhvilluan ndeshjet e para në Kampionatin Botëror të Tenisit për femra ‘Billie Jean King Cup’, në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Ditën e parë të këtij Kampionati vashat tona e nisën me fitore të shkëlqyera!

Sot, në përballje me Kenian, Kosova arriti të shënoj fitore, duke mposhtur ekipin kundershtar me rezultatet:

Donika BASHOTA - Cynthia Wanjala, 6:1, 6:4.

Adrijana LEKAJ - Alicia Owegi, 6:0, 6:1.

Donika BASHOTA / Adrijana LEKAJ - Roselida Asumwa / Alicia Owegi, 6:1, 6:0.

Nesër ekipi do përballet me Shqipërinë, ndërsa të enjten nuk do kenë ndeshje pasi Naimbia është diskualifikuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat