E lindur në një ditë me Federer dhe nënë e dy fëmijëve

Tenis

E lindur në një ditë me Federer dhe nënë e dy fëmijëve

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 15:09
Tatjana Maria

Teniste profesioniste që prej vitit 2001, Tatjana Maria po përjeton momentin e saj më të mirë në karrierë në moshën 35-vjeçare. Tenistja gjermane është kualifikuar për herë të parë në karrierën e saj në gjysmëfinalen e një grand slam, pikërisht atij të Wimbledon.

Në vitin 2018 ka qenë në vendin e 46-të në botë, pozicioni i saj më i mirë në karrierë, ndërsa tani është në vendin e 103-të. Më 8 gusht do të mbushë 35 vjeçe, në të njëjtën ditë që feston ditëlindjen e tij edhe Roger Federer.

Gjithsesi, emri i saj nuk ka qenë shumë i njohur deri më sot, me vetëm dy trofe të fituara në karrierën e saj. E veçantë është se ajo është nënë e dy fëmijëve, për të cilët kujdeset vazhdimisht, duke i marrë me vete në turne.

“Ky është një moment emocionues për mua dhe familjen time. Nuk kasha arritur kurrë deri këtu në një grand slam. Nuk e di se si do të përfundojë kjo aventurë, por po shijoj gjithçka”, tha Tatjana Maria, që në gjysmëfinale do të luajë ndaj tunizianes Ons jabeur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat