Busols sjell përmbysjen e madhe në tenis

Tenis

Busols sjell përmbysjen e madhe në tenis

Më: 10 korrik 2022 Në ora: 14:06
Busols

Marina Basols bëri një ndër përmbysjet më të mëdha në sportin e tenisit, për të festuar në gjysmëfinalen e sfidave eliminatore të vlevshme për shortin e raundit kryesor të turneut në Budapest.

Tenistja spanjolle ishte gati të humbiste sfidën, pasi humbi setin e parë me 0-6, ndërsa në të dytin ishte në disvantazh pran rezultatit 0-5. Dhe në rezultatin 0-30, në favor të kundërshtares, filloi kthesa e madhe e tenistes Basols.

Asaj iu desh të shpëtojë tri pikë të fitores të kundërshtares së saj, në setin e dytë, për të arritur fitoren në fund me rezultat 7-5 dhe për të barazuar rezultatin në 1-1 në sete.

Ndërkohë në setin e tretë, vendimtar, shënoi fitore me rezultat 6-4 ndaj bjelloruses Julia Hatuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat