Vazhdon me skandalere

Tenis

Vazhdon me skandalere

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 17:10
Gjokoviq

Novak Gjokoviq vazhdon përsëri të refuzojë vaksinimin e tij.

Për tenistin serb, tifozët hapën një peticion që të lejohej Gjokoviq pa vaksinë në SHBA. Nëse ai nuk vaksinohet, turneu për të mund të jetë në rrezik.

Nëse ai vazhdon të jetë i pavaksinua, ai nuk do të mundet të futet në SHBA për shkak të rregullave që ata kanë.

Së fundmi, thuhet se dy anëtarë të Kongresit, Claudia Tenney dhe Louie Gohmert, i kanë kërkuar autoriteteve përkatëse të lejojnë yllin e tenisitit apo të gjithë atletëve të tjerë një leje të veçantë në mënyrë që të marrin pjesë në “Us Open”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat