Edhe një flakaresh për Gjokoviqin, ky është vendimi më i ri

Tenis

Edhe një flakaresh për Gjokoviqin, ky është vendimi më i ri

Më: 25 gusht 2022 Në ora: 17:05
Gjokoviq

Edhe një flakaresh për Gjokoviqin, ky është vendimi më i ri!

Tenisti serb Novak Gjokoviq, nuk do të luajë në turneun e US Open, që nis më 29 gusht në New York.

Shkak është mosvaksinimi i tenistit serb, që nuk mund të udhëtojë drejt Amerikës, për shkak të ligjeve në fuqi

Lajmin e konfirmuan organizatorët e US Open, që sot do të hedhin shortin e turneut dhe Gjokoviq nuk do të jetë pjesë e tij.

Gjithashtu edhe vetë tenisti ka deklaruar në rrjetet sociale pak më parë se nuk mund të niset për në Amerikë, pasi është i pavaksinuar.

Për serbin ky është grand slam i dytë këtë vit që nuk luan për shkak se nuk pranon të kryejë vaksinën anti-Covid, pas atij të Australian Open (në janar). Edhe pse shkoi në Melburn, ai humbi betejën ligjore me qeverinë dhe u detyrua të rikthehet në vendlindje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat