Befasia vjen nga Emma Raducanu

Tenis

Befasia vjen nga Emma Raducanu

Më: 31 gusht 2022 Në ora: 10:23
Emma Raducanu

Befasia vjen nga Emma Raducanu e cila u eliminua në raundin e parë pas përballjes me Alize Cornet.

Tenistja britanike, e cila mbërriti në US Open me statusin e Kampiones në fuqi u mposht në dy sete nga francezja me shifrat identike 3-6, 3-6 ndërsa në kohët e fundit,

19-vjeçarja po vuan të shfaqë formën e saj më të mirë.

Nga ana tjetër, po në raundin e parë është eliminuar edhe Venus Williams.

Ndryshe nga motra e saj Serena, Venus u mposht në dy sete nga tenistja belge Van Uytvanck me shifrat 6-1 dhe 7-6 duke zhgënjyer para publikut të saj. Ndërkaq, në raundin pasardhës kaluan Swiatek, Kvitova, Badosa e Azarenka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat