Befason Serena Williams, kalon në rrethin e tretë të US Open

Tenis

Befason Serena Williams, kalon në rrethin e tretë të US Open

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 09:13
Serena Williams

Serena Williams nuk e ka ndërmend të ndalet.

Tenistja amerikane e ka shtyrë pensionimin dhe çdo ditë e më shumë po e demonstron se nuk ka gabuar.

Ish-tenistja numër 1 në botë ka impresionuar në rrethin e dytë të turneut të madh të tenisit, US Open duke e mundur bartësen numër 2 në botë, Anett Kontaveit.

41 vjeçarja momentalisht është e 605-ta në botë, por kjo nuk e pengoi që ta mundte estonezen 2-1 në sete, 6:7, 6:2 e 6:2.

Në rrethin e tretë të këtij turneu prestigjioz të tenisit, Serena do të ketë punë me australianen Ajla Tomljanovic, në meçin që do të luhet të premten.

Williams e ka paralajmëruar pensionimin pas turneut US Open, të cilin synon ta fitojë për ta ngritur në 24 numrin e Grand Slam, në një karrierë të jashtëzakonshme që e kishte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat