Vijon rrugëtimi i tenistes amerikane

Tenis

Vijon rrugëtimi i tenistes amerikane

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 12:39
Serena Williams

Vijon rrugëtimi i tenistes amerikane Serena Williams në US Open, duke fituar sot 2-1 (7-6, 2-6, 6-2) ndaj estonezes Anett Kontaveit, numri 2 në botë.

Një paraqitje e mirë e motrës së vogël Williams, që është në turneun e fundit në karrierën e saj.

Në raundin e tretë avancon tenistja greke Maria Sakkari, numri 3 në botë, që mundi 2-1 kinezen X.Wang. Pa probleme fiton edhe 18-vjeçarja amerikane Cori Gauff, që mposhti 2-0 rumunen E.Ruse.

Një biletë për më tej sigurojnë edhe tenistja franceze Caroline Garcia e ajo australiane Ajla Tomljanovic. Surprizë eliminimi i kanadezes Leylah Fernandez, ndërkohë që avancon më tej tenistja amerikane Shelby Rogers.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat