Mal Agushi mposhti tenistin australian 

Tenis

Mal Agushi mposhti tenistin australian 

Nga: K.G. Më: 8 shtator 2022 Në ora: 19:37
Mal Agushi

Tenisti Mal Agushi po tregon formë të mirë në turneun “Kosova Open 2022”.

Agushi ka shënuar fitore me rezultat 2:0 (6:1, 7:6) në përballje me australianin Mal Agushi mposhti tenistin australian Derin Sen.

“Gjatë kësaj jave po mbahet turneu ndërkombëtar i nivelit ITF “Kosova Open 2022“, që po zhvillohet në Brestovik, Pejë.
Në ditën e katërt të turneut u zhvilluan çerekfinalet në single dhe gjysmëfinalet në double. 

Tenisti Mal Agushi mposhti tenistin australian Derin Sen, me rezultat: 6-1 7-6(3), duke kaluar kështu në gjysmëfinale të turneut, ku do përballet me tenistin serb Aleksandar Daskaloviq”, shkruan në faqen e Federatës së Tenisit të Kosovës.

Kryetari i Federatës së Tenisit të Kosovës, Jeton Hadërgjonaj, përgëzon Malin.

“Sukseset vazhdojnë.

Mal Agushi në gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar ‘Kosova Open’.

Mali është pjesë e përfaqësueses së Kosovës në tenis”, shkruan Hadërgjonaj në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat