Federata synon ndërtimin e terreneve të tenisit në Gjilan

Tenis

Federata synon ndërtimin e terreneve të tenisit në Gjilan

Nga: K.G. Më: 20 shtator 2022 Në ora: 19:08
Kryetari i FTK-së në takim me kryetarin e komunës së Gjilanit

Federata e Tenisit ka plane të mëdha, ndër to edhe ndërtimin e fushës së tenisit në qytetin e Gjilanit.

Synimet e federatës janë që çdo qytet të ketë fusha të tenisit dhe të masivizohet ky sport në vendin tonë, ndër sportet me atraktive në botë. 

“Sot, kryetari i FTK-së z. Jeton Hadërgjonaj, është takuar me kryetarin e komunës së Gjilanit z. Alban Hyseni.

Në këtë takim u diskutua rreth kërkesës së kryetarit të FTK-së për ndërtimin e terreneve të tenisit në këtë komunë.
Komuna e Gjilanit është ndër komunat që nuk ka klub të tenisit, andaj për ta bërë të mundur zhvillimin e sportit të tenisit në këtë komunë, Kryetari Hyseni premtoi ndërtimin e terreneve të kërkuara”,-  
thuhet në njoftimin e FTK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat