Vonon ndeshjen e tenisit dhe i vendos flakën krahut!

Tenis

Vonon ndeshjen e tenisit dhe i vendos flakën krahut!

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 11:44
Vonon ndeshjen e tenisit dhe i vendos flakën krahut!

Në Londër është duke u zhvilluar Laver Cup, turneu që vendos në sfidë tenistët europianë kundër kolegëve të tyre nga pjesa tjetër e botës.

Vëmendja nga ana e publikut londinez është e lartë dhe këtë ka kërkuar ta shfrytëzojë një djalosh i cili shtyu për disa minuta startin e ndeshjes mes Stefanos Tsitsipas dhe Diego Schwartzman.

Qëllimi i djaloshit ishte të protestonte kundër përdorimit të jahteve private në Britaninë e Madhe, ndërsa forma e protestës ishte ekstreme duke qenë se ai i vendosi flakën krahut të tij.

Ndërkohë, e menjëhershme ishte ndërhyrja e punonjsve të sigurisë që pasi shuan flakët e shoqëruan djaloshin jashtë fushës duke e dërguar edhe në spital për t’u siguruar rreth gjendjes shëndetësore të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat