Alcaraz tërhiqet nga “Paris Masters”

Tenis

Alcaraz tërhiqet nga “Paris Masters”

Më: 5 nëntor 2022 Në ora: 09:51
Carlos Alcaraz

Një lëndim abdominal ia ka pamundësuar numrit një të botës në tenis Carlos Alcaraz vazhdimin e garës në “Paris Masters”

Spanjolli u detyrua të tërhiqet nga sfida në çerekfinale ndaj Holger Rune.

Ky i fundit e fitoi setin e parë 6-3 kurse në tie-breakun e setit të dytë Alcaraz e dorëzoi sfidën.

Në gjysmë finale, Rune do të takohet me tenistin nga Kanadaja Felix Auger-Aliassime.

Gjysmë finalja tjetër është ajo mes Novak Djokovic e Stefanos Tsitsipas.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat