Nadal: Nuk më intereson të jem më i miri,

Tenis

Nadal: Nuk më intereson të jem më i miri,

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 12:56
Nadal

Me 22 grand slam të fituara në karrierën e tij, dy prej të cilëve këtë vit, tenisti spanjoll Rafael Nadal është padyshim një nga ikonat e këtij sporti. Aktuaklisht, numri 2 në botë, ndodhet në Amerikën e Jugut, në një turne bashkë me mikun e tij, norvegjezin Casper Ruud, turne që mbyllet më 1 dhjetor.

“Nuk mendoj se jam tenisti më i mirë në histori. Kjo është një gjë që e vendos në plan të dytë. Trashëgimia që lëmë pas është e rëndësishme për mua dhe personat që kam patur pranë në 20 vitet e fundit”, tha Nadal.

“Për mua, e rëndësishme është aspekti njerëzor që njerëzit lënë pas dhe më pas ai sportive. Unë dua të luaj ende, të jap maksimumin në fushë në cdo ndeshje dhe natyrisht të fitoj.

Përpara është Australian Open, një turne ku jam kampion dhe dua ta mbroj titullin”, tha spanjolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat