Kjo është fytyra e Gjokoviqit, përze vëllain e tij nga fusha

Tenis

Kjo është fytyra e Gjokoviqit, përze vëllain e tij nga fusha

Më: 10 janar 2023 Në ora: 15:54
Kjo është fytyra e Gjokoviqit

Kjo është fytyra e Gjokoviqit, përze vëllain e tij nga fusha

Gjokoviq në finalen e turneut të Adelaide ishte episodike pasi tenisti serb gjatë ndeshjes i kërkoi vëllait të tij të largohej nga fusha.

Pas përfundimit të setit të parë kundër numrit 33 të botës, Sebastian Korda, shihet Gjokoviç i zemëruar duke drejtuar gishtin nga skuadra e tij dhe i kërkon dikujt të largohet.

Sipas gazetarëve që përcjellin ndeshjen, pas shenjës së Gjokoviq, vëllai i tij, Marko dhe një person tjetër u larguan nga ekipi i tenistit serb.

Gjokoviqi njihet për skandale të panumërta dhe çuditërisht se si nuk ka marrë deri sot dënim rëndë, kur kihet parasysh skandalet e viteve të kaluara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat