Turpi serb në Australi, kështu i drejtohen Kosovës

Tenis

Turpi serb në Australi, kështu i drejtohen Kosovës

Më: 24 janar 2023 Në ora: 11:56
Turpi serb në Australi

Huliganët serbë vazhdojnë me sjellje të turpshme dhe me këngë nacionaliste duke e përmendur Kosovën sa herë që ju vjen mundësia.

Një gjë të tillë ata e bënë edhe në Melbourne të Australisë.

Pas fitores së tenistit serb, Novak Gjokoviq, tifozët atje ia thonë këngës së turpshme, ndërsa nuk iu mungoi as kënga e zakonshme e tyre “Kosova është Serbi”.

Përmes së cilave bëjnë thirrje për luftë dhe të cilat e vendosin Kosovën në hartën e Serbisë.

Ky është edhe një veprim i turpshëm i serbëve që Federata Ndërkombëtare e Tenisit urgjentisht duhet t’i sanksionojë serbët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat