Federer: Ky grand slam nuk ka kuptim pa praninë e tij

Tenis

Federer: Ky grand slam nuk ka kuptim pa praninë e tij

Më: 24 maj 2023 Në ora: 11:41
Federer

I tërhequr nga sporti 8 muaj më parë, Roger Federer po shijon një jetë tjetër, pa stresin dhe presionin e fushës.

Ai ndjek ndeshjet dhe kolegët e tij, por nuk lë pas dore edhe aktivitetet e ndryshme të bamirësisë në ndihmë të fëmijëve.

Së fundi, ish-numri 1 në botë, ka folur për problemet fizike që ka Rafael Nadal, që vendosi të mos luajë në grand slam e Roland Garros.

Do të më mungojë shumë fakti që nuk do të shoh Rafael në një turne si ai i Roland Garros.

Ky grand slam nuk ka kuptim pa praninë e tij”, tha Federer.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat