Një gjarpër helmues hyn në fushë

Tenis

Një gjarpër helmues hyn në fushë

Më: 31 dhjetor 2023 Në ora: 15:26
Pamje

Momente paniku gjatë ndeshjes së tenisit mes austriakut Dominic Thiem dhe australianit James McCabe, sfidë e vlefshme për turneun e Brisbane (Australi).

Një gjarpër helmues ka hyrë në fushën e lojës, duke bërë që ndeshja të ndërpritet për disa minuta.

Një person që merret me gjarpërinjtë u lajmërua dhe arriti të largojë gjarprin, duke theksuar se ai është gjarpri i dytë me helmues në botë.

Zvarraniku u pikas nga disa spektatorë, teksa ishte fshehur në anën e fushës, kur u dha alarmi dhe loja u ndal. Gjithsesi, gjithcka përfundoi pa të lënduar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat