Nadal tërhiqet nga Australian Open shkaku i lëndimit

Tenis

Nadal tërhiqet nga Australian Open shkaku i lëndimit

Më: 7 janar 2024 Në ora: 10:45
Nadal

Rafael Nadal ka njoftuar se nuk do të garojë në turneun e parë Grand Slam të vitit kalendarik, Australian Open 2024.

Nadal do të kthehet në Spanjë për trajtim për një dëmtim të kofshës që pësoi në Brisbane International.

“Kam punuar shumë gjatë vitit për këtë rikthim dhe siç e kam përmendur gjithmonë synimi im është të jem në nivelin tim më të mirë në 3 muaj.

Brenda lajmit të trishtuar për mua që nuk mund të luaj përpara turmave të mahnitshme të Melburnit, ky nuk është një lajm shumë i keq dhe ne të gjithë mbetemi pozitivë me evolucionin për sezonin. Doja shumë të luaja këtu në Australi dhe kam pasur rastin të luaj disa ndeshje që më kanë bërë shumë të lumtur dhe pozitiv. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen dhe shihemi së shpejti! Rafa”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat