Tenistin serb duket shishja në kokë e la ‘me pasoja’, eliminohet në Mastersin e Romës

Tenis

Tenistin serb duket shishja në kokë e la ‘me pasoja’, eliminohet në Mastersin e Romës

Më: 12 maj 2024 Në ora: 17:40
Novak Gjokoviq

Tenisti provokues Novak Gjokoviq, nuk arriti do ta kalojë fazën e 16-të të Masters-it në Romë, pasi humbi nga Alejandro Tabilo në raundin e tretë me rezultat 6:2, 6:3, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Në një duel që zgjati 68 minuta, kiliani tashmë në setin e parë paralajmëroi se do të bënte suksesin më të madh të karrierës së tij, pasi Gjokoviq ndeshjen e parë e fitoi vetëm me rezultat 4:0 për kundërshtarin e tij. Që duket shishja ne kokë e la njerin "me pasoja".

Tensieri serb eliminohet në Masters në Romë, në formë të keqe para Roland Garros, shkruan Le Canton27.ch.

Tashmë në fillimin e setit të dytë, Tabilo përsëri bëri breg, për të arritur në triumf pasi mori shërbimin e Gjokoviqit edhe me rezultatin 5:3.

Turneu në Romë për Gjokoviq ishte një përgatitje për Roland Garros, i cili fillon më 26 maj dhe ku tenisti serb do të mbrojë trofeun.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat