Kosova në Lubjanë

Volejboll

Kosova në Lubjanë

Më: 1 shtator 2021 Në ora: 22:28
Kosova në Lubjanë

Dy kombëtaret e Kosovës në beach volley U18, sot gjatë ditës kanë arritur në Lublanë të Sllovenisë për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian U18 që zhvillohet nga 2-5 Shtator 2021.

Pas arritjes lojtaret dhe trajnerët janë testuar negativ për COVID-19, dhe nesër pritet të zhvillojnë ndeshjet e para.

Pas testimeve të dy kombëtaret kanë mbajtur edhe stervitje para ndeshjeve që pritet ti zhvillojnë nga nesër.

Në konkurencen e meshkujve Kosova përfaqësohet nga Enes Shabani dhe Yll Salihu, ndërsa në konkurencen e femrave nga Yllka Jashari dhe Agnesa Koxha. Kombëtaret drejtohen nga trajnerët Kastriot Azemi meshkujt, respektivisht Vildane Jashari femrat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat