FSHV hedh shortin, ja kush me kë takohet

Volejboll

FSHV hedh shortin, ja kush me kë takohet

Më: 5 shtator 2021 Në ora: 15:18
FSHV hedh shortin, ja kush me kë takohet

Ashtu sikurse ishte njoftuar, Federata Shqiptare e Volejbollit ka hedhur paraditen e djeshme shortin e sezonin 2021-2022.

Ceremonia u zhvillua në sallën “Feti Borova” në Tiranë, e drejtuar nga krerët e FSHVsë, presidenti Erlind Pëllumbi dhe sekretari i përgjithshëm Albens Vokopola, me prani të përfaqësuesve të klubeve.

Këtë sezon,siç dihet, kampionatet vijnë në formatin e Superligës për meshkuj dhe femra. Në fillim u hodh shorti i meshkujve, teksa java e parë ofroi këto përballje: Vllaznia-Elbasani, Erzeni-Skënderbeu, Farka-Studenti dhe Teuta-Partizani, ndërsa Tirana do të qëndrojë pushim. Ndërkohë, Superliga e femrave dhuroi këto sfida në debutim: Lushnja-Tirana, Apolonia-Skënderbeu, PartizaniFlamurtari dhe Vllaznia-Barleti. Për sa i përket Kategorisë së parë për femra, në javën e parë do të kemi këto sfida: Elbasani-Teuta, Club Albania-Mirdita, ndërsa Korabi qëndron pushim.

FSHV-ja konfirmoi se sezoni pritet ta ngrejë siparin në javën e parë të tetorit. Ndërkohë, në bazë të renditjes së fazës së parë do të përcaktohet edhe kalendari i Kupës së Shqipërisë. Përveç shortit në mbledhjen e djeshme, FSHV-ja iu dha, gjithashtu, edhe disa njoftime shumë të rëndësishme anëtarëve.

Kështu, të gjitha klubet shumësportëshe duhet patjetër plotësojnë procedurat për t’u kthyer në shoqata, ndërsa duhet të paraqesin në federatë dokumentacionin e aplikimit. Po ashtu, federata ka bërë të ditur se do të vijohet me statistikat, ndërsa mangësitë me numrin e personave të trajnuar për statistikat do të bëjnë që kampionatet të shtrihen gjatë të gjithë fundjavës (të premten, të shtunën dhe të dielën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat