Në Poloni po mbahet asambleja përgjithshme e CEV 

Volejboll

Në Poloni po mbahet asambleja përgjithshme e CEV 

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 13:20
Në Poloni po mbahet asambleja përgjithshme e CEV 

Në Katowice të Polonisë sot po mbahet Asambleja e Përgjithshme e Konfederatës Evropiane të Volejbollit - CEV. 

Në Asamble Federata e Volejbollit e Kosovës po përfaqësohet nga presidenti Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi.

Krerët e FVK po e shfrytëzojnë këtë aktivitet edhe për takime me federata të ndryshme nga Evropa për bashkëpunim. 

Gjinovci dhe Nikqi do të ndjekin nga afër edhe ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kampionatit Evropian Euro Volley 2021, që do të zhvillohen sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat