Tirana fiton derbin

Volejboll

Tirana fiton derbin

Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 12:11
Tirana fiton derbin

Janë luajtur dy takimet e para të javës së 4-t të Supreligës në volejboll për femra.

Ekipi i Tiranës fitoi 3-1 ndaj Partizanit në derbin e kryeqytetit, duke u ngjitur në krye të renditjes, në kuotën e 12 pikëve, po aq sa Skënderbeu e Vllaznia. Bardheblutë korrën një fitore të merituar edhe pse e nisën jo mirë takimin.

Partizani fitoi në pikët shtesë 27-25 setin e parë, por vetëm kaq për kampionet në fuqi. Tri setet e tjera janë një dominim i Tiranës, që ka epërsi në parket dhe fiton 25-13, 25-17, 25-19, duke e merituar fitoren dhe tri pikët.

Po 3-1 fiton edhe Vllaznia, në suksesin e katërt sezonal. Shkodranet mundën Apoloninë në Shkodër, një fitore me përmbysje e ekipit vendës, që vuajti disi. Fieraket fituan 25-23 setin e parë, por Vllaznia rilkthen ekuilibrat, duke fituar 25-22 setin e dytë. Më pas, vendaset e kanë më të lehtë, duke fituar 25-14 e 25-20 dy setet e tjera.

Ditën e diel do të luhen dy takimet e mbetura të kësaj jave.

Superliga –Femra, java e 5-të

Vllaznia – Apolonia, 3-1

Partizani – Tirana, 1-3

Flamurtari – Skënderbeu, 7 nëntor

Barleti Volley – Lushnja, 7 nëntor

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat