Skënderbeu ende i pamposhtur në Superligë

Volejboll

Skënderbeu ende i pamposhtur në Superligë

Më: 7 nëntor 2021 Në ora: 19:46
Skënderbeu ende i pamposhtur në Superligë

Ekipi i Skënderbeut në volejboll për femra ka rimarrë kreun e renditjes të Superligës pas dy takimeve të javës së 5-të të luajtura sot.

Korçaret fituan pa probleme 3-0 në Vlorë ndaj Flamurtarit vendës, një ndeshje që zgjati më pak se 60 minuta dhe që ishte si një stërvitore për mikeshat nga Korça.

Të trija setet u fituan thellë nga Skënderbeu, 25-9, 25-7, 25-12, që udhëheq renditjen me 15 pikë të plota e asnjë set të humbur deri më tani.

Në ndeshjen tjetër të luajtur sot, skuadra e Barleti Volley triumfoi 3-1 ndaj Lushnjës në kryeqytet, sfidë që nisi më mirë për mikeshat nga Myzeqeja, por që më pas u dorëzuan.

Lushnja fitoi 30-28 setin e parë, duke përfituar nga një nënvlerësim i Barletit, që “zgjohet” në setin e dytë e dikton në fushë. Barletaset fitojnë tri setet e tjera 25-13, 25-12 e 25-18, duke marrë tri pikë që e ngjitin në vendin e katërt, me pikë të barabarta me Partizanin.

Superliga –Femra, java e 5-të

Vllaznia – Apolonia, 3-1

Partizani – Tirana, 1-3

Flamurtari – Skënderbeu, 0-3

Barleti Volley – Lushnja, 3-1

Renditja: Skënderbeu 15 pikë, Tirana 12 pikë, Vllaznia 12 pikë, Partizani 9 pikë, Barleti Volley 9 pikë, Apolonia 3 pikë, Lushnja 0 pikë, Flamurtari 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat