Drita fiton derbin, Peja tregon fuqinë e kampionit

Volejboll

Drita fiton derbin, Peja tregon fuqinë e kampionit

Nga: K.G. Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 00:03
Drita fiton derbin, Peja tregon fuqinë e kampionit

Drita nga Gjilani ka fituar derbin me rezultat 3:1 ndaj Skenderaj, në takimin e javës së 7-të të elitës së volejbollit të Kosovës (femrat).

Në konkurrencën e meshkujve, Peja tregon fuqinë e kampionatin e mposhti me 3:1 Dritën nga Gjilani.

Theranda fiton në udhëtim me 3:1 ndaj Ulpianës nga Lipjani.

Skënderbeu tregoi lojë të mirë duke e mundur me 3:1 Drenicën. 

𝙈𝙚𝙨𝙝𝙠𝙪𝙟𝙩 

Prishtina Volley - Vëllaznimi  3:1
Peja - Drita 3:1
Ulpiana - Theranda 1:3 
Ferizaj - Luboteni 3:1
Skënderbeu - Drenica 3:1 

𝙁𝙚𝙢𝙧𝙖𝙩
Kastrioti - Malisheva  3:0
M Technologie - Prishtina  3:0
Drita - Skenderaj  3:1
Fer Volley - Ferizaj  3:0
Fushë Kosova - Feronikeli  3:0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat