Ferizaj kampion vjeshtor 

Volejboll

Ferizaj kampion vjeshtor 

Nga: K.Goca Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 23:20
Ferizaj kampion vjeshtor 

Ferizaj është kampion vjeshtor i Kosovës. 

Ferizajasit fituan me rezultat 3:2 ndaj Dritës nga Gjilani, në derbin e javës së fundit përkatësisht të nëntë të stinorit vjeshtor në elitën e volejbollit të Kosovës (meshkujt).

Ndeshje e luftuar dhe që u përcaktua në taj-brek.  

Ferizaj përfundon në vend të parë me 23 pikë, një më shumë se Drita dhe kampioni në fuqi Peja.

𝙈𝙚𝙨𝙝𝙠𝙪𝙟𝙩 
Ferizaj - Drita  3:2
Skënderbeu  - Peja  0:3
Ulpiana - Drenica  3:1

𝙁𝙚𝙢𝙧𝙖𝙩
Fushë Kosova -  Prishtina 3:0
Fer Volley - Malisheva  3:0

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat