Nis Kupa e Shqipërisë

Volejboll

Nis Kupa e Shqipërisë

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 13:11
Nis Kupa e Shqipërisë

Pas përfundimit të fazës së parë të kampionatit kombëtar të volejbollit (meshkuj e femra) është radha e Kupës së Shqipërisë. Skuadrat pjesëmarrëse janë ndarë në dy grupe, në bazë të renditjes në përfundim të fazës së parë.

Te meshkujt, në këtë event marrin pjesë vetëm 9 skuadrat e Superligës, të ndara në dy grupe. Ndërsa te femrat, në këtë event do të luajnë edhe ekipet e Kategorisë së Parë, që u bashkohen atyre të Superligës (13 skuadra në total).

Ky aktivitet ka nisur menjëherë me femrat, teksa janë luajtur takimet e Grupit A. Partizani e Vllaznia kanë fituar me lehtësi 3-0, respektivisht ndaj Club Albania e Mirditës. Ndërsa Teuta mundi 3-1 Flamurtarin.

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë do të vijojnë deri në mesin e janarit me fazën e grupeve. Më pas, dy skuadrat më të mira do të kualifikohen në gjysmëfinale.

Femra – Grupi A (Java e parë)

Flamurtari – Teuta, 1-3

Vllaznia – Mirdita, 3-0

Partizani – Club Albania, 3-0

Skënderbeu (pushim)

Renditja: Vllaznia 3 pikë, Partizani 3 pikë, Teuta 3 pikë, Flamurtari 0 pikë, Club Albania 0 pikë, Mirdita 0 pikë, Skënderbeu 0 pikë.

Femra – Grupi B (Java e parë, 3/12)

Apolonia – Lushnja

Barleti Volley – Korabi

Tirana – Elbasani

Meshkuj – Grupi A (Java e parë, 3-4/12)

Vllaznia – Studenti

Skënderbeu – Farka Volley

Tirana (pushim)

Meshkuj – Grupi B (Java e parë, 4/12)

Erzeni – Elbasani

Partizani – Teuta

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat