Vllaznia merr kreun e Grupit A

Volejboll

Vllaznia merr kreun e Grupit A

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 13:29
Vllaznia merr kreun e Grupit A

Vllaznia ka marrë kryesimin e Grupit A pas ndeshjeve të ditës së dytë të vlefshme për Kupën e Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Shkodranët fituan me lehtësi 3-0 ndaj Farka Volley (25-23, 25-13, 25-15), ndeshje e luajtur në kryeqytet.

Tri pikët e para në këtë turne mori Tirana, që në debutimin e saj fitoi po 3-0 ndaj Skënderbeut (25-17, 25-18, 25-23). Bardheblutë e dominuan ndeshje dhe merituan fitoren, duke mos njohur ende asnjë humbje këtë sezon.

Sot dhe nesër do të luhen ndeshjet e dyta në Grupin B, ku spikat sfida Erzeni-Partzani.

Grupi A – Dita e dytë

Farka Volley – Vllaznia, 0-3

Tirana – Skënderbeu, 3-0

Studenti (pushim)

Renditja: Vllaznia 6 pikë, Tirana 3 pikë, Skënderbeu 3 pikë, Studenti 0 pikë, Farka Volley 0 pikë.

Grupi B – Dita e dytë (10-11/12)

Elbasani – Teuta

Erzeni – Partizani

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat