Tirana e Skënderbeu sigurojnë gjysmëfinalet

Volejboll

Tirana e Skënderbeu sigurojnë gjysmëfinalet

Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 13:10
Tirana e Skënderbeu sigurojnë gjysmëfinalet

Janë luajtur ndeshjet e raundit të pestë dhe të fundit të Grupit A në volejboll për meshkuj, të vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Tirana dhe Skënderbeu kanë siguruar kualifikimin në fazën gjysmëfinale pas fitoreve të arritura në këtë javë.

Tirana fitoi 3-0 (25-10, 25-15, 25-14) ndaj Farka Volley, një sfidë që vuri përballë dy ekipe që ndodhen në ekstremet e renditjes. Fitore e lehtë e Tiranës, që e mbylli këtë fazë më 12 pikë të plota, skuiadra e vetme e pamposhtur këtë sezon.

Në takimin tjetër të këtij grupi, ekipi i Skënderbeut fitoi 3-1 ndaj Studentit në kryeqytet, sfidë që kualifikooi korçarët (25-13, 17-25, 25-23, 25-18). Studenti fitoi vetëm setin e dytë, shumë pak për të shpresuar te kualifikimi në gjysmëfinale.

Grupi A – Java e 5-të

Farka Volley – Tirana, 0-3

Studenti – Skënderbeu 1-3

Vllaznia (pushim)

Renditja: Tirana 12 pikë, Skënderbeu 9 pikë, Vllaznia 6 pikë, Studenti 3 pikë, Farka Volley 0 pikë.

Grupi B – Java e 3-të

Partizani – Elbasani, 3-1

Teuta – Erzeni, 18 dhjetor

Renditja: Erzeni 6 pikë, Partizani 6 pikë, Teuta 2 pikë, Elbasani 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat