Sot zhvillohen tri sfida në Grupin B

Volejboll

Sot zhvillohen tri sfida në Grupin B

Më: 7 janar 2022 Në ora: 13:06
Sot zhvillohen tri sfida në Grupin B

Volejbolli i femrave do të rikthehet sot me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, teksa në Grupin B do të luhen sfidat e ditës së katërt.

Takimi hapës do të nisë në orën 13:00, me Elbasanin që pret në fushën e tij Korabin. Më pas, në orën 16:00 do të zhvillohen dy ndeshje në kryeqytetet.

Tirana do të përballet me Lushnjën në sallën “Farie Hoti”, ndërsa në “Feti Borova” do të zhvillohet takimi mes Barletit dhe Apolonisë.

Ndërkohë, për sa i përket Grupit A, nesër do të luhen takimet e ditës së gjashtë. Në orën 16:00 zhvillohen sfidat Partizani-Flamurtari dhe Vllaznia-Teuta, ndërsa në orën 17:00 Skënderbeu pret në Korçë skuadrën Club Albania.

Kujtojmë që vendi i parë dhe i dytë i secilit grup siguron kualifikimin për në fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, aty ku do të luhen për trofeun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat