Peja fiton edhe ndeshjen e dytë finale të playoffit kundër Lubotenit

Volejboll

Peja fiton edhe ndeshjen e dytë finale të playoffit kundër Lubotenit

Më: 4 maj 2022 Në ora: 23:00
Peja

Djelmoshat e Milot Bardhit triumfuan me rezultat 1-3 (13-25, 22-25, 25-19, 23-25) në sete si mysafir, teksa kanë regjistruar dy fitore nga po aq ndeshje në finale kundër rivalit nga Ferizaj.

Nikoqirët u munduan të bëjnë më shumë, sidomos në setin e dytë dhe të katërt, por ishin të pa fuqishëm të evitojnë humbjen nga ekipi që jo shumë kohë më parë fitoi edhe Kupën e Kosovës.

Të dielën, me fillim nga ora 20:15, zhvillohet ndeshja e tretë finale, e cila mund t'ia sigurojë titullin e dytë pejanëve për këtë sezon, në rast fitoreje.

Kjo përballje transmetohet direkt në RTK4, me kalim në RTK1 prej orës 21:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat