Holanda më e mirë se Sllovakia

Volejboll

Holanda më e mirë se Sllovakia

Më: 20 maj 2022 Në ora: 22:35
Holanda më e mirë se Sllovakia

Holanda mposht Sllovakinë në ndeshjen hapëse të kualifikueseve të Kampionatit Evropian U22, meshkujt..

Kombëtarja e Holandës është treguar e fortë për atë të Sllovakisë, të cilën e mposhti 3-0 (25-22, 25-20, 25-21) në sete, në ndeshjen e vlefshme për Grupin E, kualifikues të Kampionatit Evropian për grupmoshën U22, meshkujt, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

"Tulipanët" treguan dominimin që nga seti i parë duke shfaqur superioritetin në kualitet, por sllovakët kanë mundur të bënin më shumë sidomos në setin e tretë, të cilën e humbën me përmbysje në rezultat.

Holanda fiton tri pikët e para të grupit, ku bën pjesë edhe Kosova dhe Azerbajxhani, të cilat ndeshen me fillim nga ora 19:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat