KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

Volejboll

KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 17:49
KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

Kampioni i Kosovës, KV Peja ka zënë vendin e dytë në Kupën Ballkanike, të mërkurën pasdite.

Pejanët u mposhtën në finalen e kompeticionit nga ekipi turk, Cizre Belediye Sports Club.

Ekipi verdhezi u mposht me rezultat 3-0 (25:10, 25:19, 25:14) nga skuadra nikoqire.

Pas ndeshjes, Peja u dekorua me medaljet e vendit të dytë, derisa në vendin e tretë mbeti Dor Chisina nga Moldavia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat