Të dielën mbahet turneu memorial “Ismet Ramadani”

Volejboll

Të dielën mbahet turneu memorial “Ismet Ramadani”

Nga: K.G. Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 23:08
Turneu memorial “Ismet Ramadani”

Të dielën (nesër) do të mbahet turneu për nder të veprimtarit të shquar sportiv dhe gazetarit të mirënjohur sportiv, Ismet Ramadani. I ndjeri Ramadani, pas luftës ka qenë edhe gazetar i gazetës kombëtare “Bota sot”.  

Klubi i volejbollit Drita e Gjilanit, kampione në fuqi, konfirmon pjesëmarrjen.

“KV Drita ftohet në turneun memorial ‘Ismet J.Ramadani’

"Turneu tradicional i cili organizohet nga KVF Ferizaj për nder dhe në emër të njeriut që dha shumë për sportin e volejbollin kosovar ‘Ismet J. Ramadani’ mbahet këtë vikend në Ferizaj.

Në turne pjesëmarrës do të jenë 4 ekipe:

1. KVF Ferizaj si organizator, 
2. KV DRITA - Femrat
3. KV Skenderaj
4. KV FER VOLLEY

Vitin e fundit në këtë turne Drita doli fituese e këtij turneu.

Orari i Turneut:
11:00 Hapja e Turneut
12:00 Loja 1-rë Gjysëmfinale
14:00 Loja 2-të Gjysëmfinale
16:00 Loja për vendin e 3-të
18:00 Finalja”,
njofton KFB Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat