Drita i jep fund stinorit vjeshtor si lidere në tabelë

Volejboll

Drita i jep fund stinorit vjeshtor si lidere në tabelë

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 13:39
Drita i jep fund stinorit vjeshtor si lidere në tabelë

Drita e ka mbyllur si lidere stinorin vjeshtor në Superligën A, meshkujt, pasi në xhiron e dhjetë mposhti Ferizajn me rezultat 3-1.

"Intelektualët" grumbullojnë 22 pikë në vendin e parë, tre më shumë se Skenderbeu, e cila në xhiron e fundit arriti fitore të vështirë, 3-2, kundër Pejës. Ferizaj pozicionohet në vendin e tretë me 18 pikë, e përcjellur nga Peja me 17, derisa G.E Theranda dhe Luboteni zënë dy pozitat e fundit me nga shtatë pikë.

Gara në konkurrencën e meshkujve ka qenë tejet e fortë, sidomos për primatin e tabelës, pozitë për të cilën luftohej nga xhiro në xhiro me rivalitet të fortë kompetitiv.

Image

Gjeni të paraqitura grafikisht rezultatet nga xhiroja e dhjetë dhe renditjen tabelare përfundimtare të stinorit vjeshtor..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat