Kosova U17 gati

Volejboll

Kosova U17 gati

Më: 18 janar 2023 Në ora: 12:29
Kosova U17 gati

Kosova U17 gati për fillimin e kualifikimeve të Kampionatit Evropian!

Lojtaret e Kombëtares U17 të Kosovës, femrat dhe trajnerët e ekipit të cilët aktualisht gjenden në Turqi, para ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian, kanë mbajtur një takim diskutues, të mërkurën në mëngjes.

Trajnerët i njoftuan detajisht vajzat për rëndësinë e takimeve, përfaqësimin e Kosovës dhe peshës që ka bartja e fanellës “Dardane”.

Përzgjedhësi, Donald Suxho i ka motivuar vashat para sfidave kualifikuese, duke shfrytëzuar përvojën e tij të bujshme si volejbollist në arenën ndërkombëtare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat