Peja i mohon festën Ferizajt

Volejboll

Peja i mohon festën Ferizajt

Më: 11 maj 2023 Në ora: 23:11
Peja

Peja ka fituar ndeshjen e katërt të play-off-it të Superligës A, për t'i mohuar festën Ferizajt në palestrën "Karagaqi", të enjten mbrëma.

Pejanët triumfuan me rezultat 3-1 (25:23, 22:25, 25:15, 25:23), në një tjetër përballje interesante, siç i kanë karakterizuar edhe tri ndeshjet paraprake mes këtyre dy super ekipeve të elitës së volejbollit tonë.

Ishin pikërisht nikoqirët ata që fituan setin e parë me dy pikë diferencë, para se ferizajasit të riktheheshin në të dytin për t'i balancuar gjërat.

Megjithatë, Peja nuk lëshoi pe dhe vazhdoi për t'i fituar dy setet pasuese e për t'i mohuar festën rivalëve, të cilët ishin vetëm një fitore larg titullit.

Pas katër ndeshjeve të para, rezultati është 2-2 dhe gjithçka do të vendoset në ndeshjen e ardhshme në Ferizaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat