Mbyllet faza e parë e kampionatit

Volejboll

Mbyllet faza e parë e kampionatit

Më: 2 nëntor 2023 Në ora: 22:44
Pamje nga një ndeshje

Pasi ka përfunduar faza e parë e Kampionatit Kombëtar të Volejbollit, ekipet përgatiten për të nisur ndeshjet e fazës së grupeve të Kupës së Shqipërisë. Në këtë event marrin pjesë vetëm ekipet e Superligës, në të dyja kategoritë.

Ndeshjet e para në grupe nisin sot dhe mbyllen më 4 nëntor. Ekipet janë ndarë në grupe në bazë të renditjes së skuadrave në përfundim të fazës së parë të kampionatit. Dy ekipet e para vazhdojnë më tej garën për trofeun.

Grupi A-Femra

Barleti Volley – Pogradeci, 4 nëntor

Skënderbeu – Lushnja, 4 nëntor

Grupi B-Femra

Partizani – Teuta 2 nëntor

Tirana – Vllaznia, 4 nëntor

Grupi A-Meshkuj

Partizani – Teuta, 4 nëntor

Tirana – Studenti, 4 nëntor

Grupi B-Meshkuj

Vllaznia – Skënderbeu, 3 nëntor

Erzeni – Elbasani, 4 nëntor

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat