Rumania fiton ndaj Kosovës

Volejboll

Rumania fiton ndaj Kosovës

Më: 24 janar 2024 Në ora: 19:53
Kosova U20

Ndeshja e volejbollit mes ekipit të Kosovës U20 dhe Rumanisë për vajza ka përfunduar me një fitore të qartë të Rumanisë me rezultatin 3:0.

"Rumania e dominoi ndeshjen në të tri setet duke treguar një performancë të shkëlqyer.

Në setin e parë, Rumania shfaqi një lojë të fortë duke fituar me rezultatin 25-16.

Ato e kontrolluan topin me precizion dhe taktikë të mirë, duke lënë pak hapësirë për reagim nga ekipi i Kosovës.

Seti i dytë shënoi një ndryshim të madh në performancën e dy ekipeve, ku Rumania shpërtheu me një lojë agresive dhe shpejtësi.

Me një rezultat prej 25-9, rumunet siguruan një avantazh të dukshëm në ndeshje.

Në setin e tretë, Rumania vazhdoi me rendiment të lartë, duke përfunduar ndeshjen me një fitore të qartë 25-12.

Kosova tentoi të kundërpërgjigjej, por Rumania kontrolloi situatën dhe siguroi një triumf të sigurtë.

Me këtë fitore 3-0, Rumania demonstron një ekip të fuqishëm dhe të përgatitur mirë në këtë konkurrencë të nivelit të lartë të volejbollit për vajza.

Ndeshjen e rradhës, Kosova e zhvillon të enjten, ndaj Turqisë nikoqire", njofton FVK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat