Sportistja e Kosovës lind vajzë

Volejboll

Sportistja e Kosovës lind vajzë

Nga: K.G. Më: 6 shkurt 2024 Në ora: 19:33
Edona me familjen e saj

Ish volejbollistja Edona Gjinolli ish reprezentuese e kombëtares së Kosovës, është e lumtur që Zoti e ka bekuar edhe me një vajzë tjetër.

Prej volejbollisteve në të mira që ka pas Kosova, para tre javësh ka lind vajzë.

Edona ka pagëzuar vajzën me një emër të bukur.

“Vajza e ka emrin Zoea. 

Vajza e madhe e ka emrin Nina”, thotë Edona për gazetën “Bota sot”.

Edona njihet edhe si sportiste shembullore por edhe në jetën private njihet për korrektësi dhe respektin që e gëzon në opinion. 

Bashkëshorti i saj, Dukagjin Azizi, ka qenë hendbollist i dalluar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat