Kuka: Distria dhe Loriana të vetmet sportiste që nderuan Kosovën me medalje këtë vit

Xhudo

Kuka: Distria dhe Loriana të vetmet sportiste që nderuan Kosovën me medalje këtë vit

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 11:54
Kuka: Distria dhe Loriana të vetmet sportiste që nderuan Kosovën me medalje këtë vit

Distria Krasniqi dhe Loriana Kuka kanë qenë sportistet e vetme që janë dekoruar këtë vit me medalje Elitare për Kosovën. Ato u kthyen me medalje nga Evropiani në Pragë.

Trajneri i tyre Driton Kuka, ka informuar publikun përmes rrjetit të tij social “Facebook” që të dy sportistet Distria dhe Loriana janë në pritje të Shpërblimeve Shtetërore. Atyre të cilave edhe iu takojnë ligjërisht.

Presin që së bashku me trajnerët përkatës, para vitit të ri t’iu kryhen obligimet e kategorizimit.

Sipas rezultateve të mira të regjistruara në vitin 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat