Driton Kuka paralajmëron 

Xhudo

Driton Kuka paralajmëron 

Nga: K.G. Më: 18 shtator 2021 Në ora: 22:04
Driton Kuka paralajmëron 

Trajneri më i mirë shqiptar, Driton Kuka, paralajmëron se së shpejti po bëhet qendra nacionale e xhudos.

Xhudos është sport kombëtar në vendin tonë, i cili i soli tri medalje të arta olimpike, Majlinda Kelmendi (-52 kg) në vitin 2016, Distria Krasniqi (-48 kg) dhe Nora Gjakova (-57 kg) gjatë këtij viti. 

“Tupani tradicional në Kodokan Tokio!

Së shpejti edhe Kosova po bëhet me një  mini Kodokan (Qendra Nacionale e xhudos)!

Po një tupan qesi origjinal ku me gjet!?

Së shpejti punimet po i afrohen finales dhe gjatë këtij muaji do hapet solemnisht”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat