Haradinaj: Peja është qyteti i kampionëve

Xhudo

Haradinaj: Peja është qyteti i kampionëve

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 13:21
Haradinaj: Peja është qyteti i kampionëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë ne inaugurimin e Qendrës Nacionale të Xhudos në Pejë.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Peja është qyteti i kampionëve dhe i medaljeve të arta olimpike.
“Peja është qyteti i kampionëve, i medaljeve të arta olimpike. Sportistët e saj janë ambasadorët më të mirë të Republikës së Kosovës.

Ata na kanë bërë krenarë me qindra herë. E kanë ngritur flamurin e shtetit të Kosovës në piedestal të ngjarjeve globale sportive”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ka thënë se investimi i shtetit në infrastrukturën sportive në Pejë, është investim jo vetëm për sportin por edhe për identitetin e shtetit.

“Prandaj, investimi i shtetit në infrastrukturën sportive të këtij qyteti, është investim jo vetëm për sportin, por për identitetin e shtetit. I lumtur që sot isha në inaugurimin e Qendrës Nacionale të Xhudos. Gjithmonë me sportistët pejanë”, ka përfunduar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat